Una guia per a no perdre't res de les Falles 2019

El programa oficial de la festa gran de València recull des de 'mascletaes' i cavalcades fins a la Cremà 
1 març 2019 06:00h
El programa oficial dona una àmplia oferta per a tot tipus de públics. / AJUNTAMENT DE VALÈNCIA

VALÈNCIA. Des de l'1 de març fins al dia de Sant Josep, 19 de març, la ciutat de València s'ompli de llum, pólvora, foc i festa. Tot un fum d'activitats falleres que es podran gaudir al llarg del mes i que culminaran amb la setmana gran de la ciutat i la Cremà. El programa oficial dona una àmplia oferta per a tot tipus de públics, autòctons i forans.

Divendres 1 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dissabte 2 

11.00h - En el parc de Bombers de l'avinguda de la Plata, celebració de la festivitat del patró del cos amb la visita de la FMIV i C.H. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament. 

17.00h - Cavalcada del Ninot. 

00.00h - Mascletà de colors en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Diumenge 3 

10.00h - Concurs del Cant de l'Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l'Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

18.30h - Gran Gala de l'Esport en l'Auditori Reina Sofia 

Dilluns 4 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dimarts 5 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dimecres 6 

12.00h - En l'esplanada de la plaça de Bous, inauguració de la XX edició de FOTUR, la Gran Orxatada i Taronjada Fallera 2019. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dijous 7 

11.00h - Visita de la Fallera Major de València (FMV) i la Cort d'Honor (CH), al parc de bombers de l'avinguda de la Plata.

12.00h - En l'esplanada de la plaça de Bous, XX edició de FOTUR, la Gran Orxatada i Taronjada Fallera 2019. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

18.00h - Homenatge de les Forces Armades a les FF.MM.V. 

Divendres 8 

12.00h - Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes d'Antigor. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dissabte 9 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

00.00h - Mascletà nocturna en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Diumenge 10 

12.00h - Concert de la Banda Municipal de València amb l'estrena dels pasdobles de les FM de València en el Palau de la Música. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

18.00h - Cavalcada del Patrimoni organitzada per Ajuntament. L'eixida serà des de la Llotja, Maria Cristina i l'Ajuntament. 

Dilluns 11 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dimarts 12 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dimecres 13 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Dijous 14 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

17.00h - Clausura de l'Exposició del Ninot Infantil. 

17.30h - Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat infantil del 2019. 

17.45h - Arreplegada dels ninots infantils per les comissions en l'exposició del Ninot, en la Ciutat de les Arts i les Ciències.

Divendres 15 

09.00h - Plantà de totes les falles infantils. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

17.00h - Clausura de l'Exposició del Ninot. 

17.30h - Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat del 2019.

17.45h - Arreplegada dels ninots per part de les comissions en l'exposició del Ninot, en la Ciutat de les Arts i les Ciències.

00.00h - L'Albà de les falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic en la plaça de l'Ajuntament. 

Dissabte 16 

08.00h - Plantà de totes les falles. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

16.30h - En la tribuna instal·lada davant de l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla. 

00.00h - Castell de focs artificials al passeig de l'Albereda. 

Diumenge 17 

09.00h - En la tribuna instal·lada davant de l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers il·luminats, presentacions i de llibret de falla. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Ofrena - Carrer de Sant Vicent

15.30h - Quart de Poblet - Xirivella 

17.00h - Jesús 

18.15h - Mislata 

19.30h - La Creu Coberta 

20.45h - El Pilar - Sant Francesc 

21.45h - Patraix 

23.00h - La Seu - El Mercat 

23.30h - Botànic - La Petxina 

00.30h - Cases Regionals 

00.40h - Juntes Locals 

00.50h - Falla José Mª Bayarri - Els Isidres 

00.55h - Comitiva Oficial: MU., CS., A. i últimes 5 FMIV 

01.00h - FMIV i CH, JCF i Banda Municipal 

Ofrena - Carrer de la Pau

15.30h - Camins al Grau 

17.15h - Russafa A 

18.15h - Russafa B 

19.00h - Pla del Reial - Benimaclet 

20.45h - Canyamelar - Grao - Nazaret 

21.45h - La Xerea 

22.15h - Rascanya 

01.00h - Castell de focs artificials en el passeig de l'Albereda 

Dilluns 18 

10.30h - Homenatge al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat en l'encreuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous, amb la col·laboració de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous. 

12.00h - Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l'avinguda del Regne de València. 

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

Ofrena - Carrer de Sant Vicent

15.30h - Benicalap 

16.45h - Campanar 

17.45h - La Roqueta - Arrancapins 

19.15h - Olivereta 

21.00h - La Saïdia 

22.30h - El Carme 

23.15h - Cases Regionals 

23.25h - Entitats Invitades 

00.35h - Falla Barri de Sant Josep 

00.40h - Comitiva Oficial: BU, MU, CS, A, i últimes 5 FMV 

00.45h - FMV i CH, JCF i Banda Municipal 

Ofrena - Carrer de la Pau

15.30h - Quatre Carreres

17.00h - Pla del Remei - Gran Via

18.15h - Benimàmet - Burjassot - Beniferri

20.00h Malva-rosa - Cabanyal - Beteró

21.15h - Algirós

22.15h - Poblats al Sud

01.30h - Gran Nit del Foc. Castell de focs artificials en el passeig de l'Albereda. 

Dimarts 19 

11.00h - En el pont de Sant Josep, les FMV i les seues CH faran una ofrena de flors davant de la imatge del Patriarca. En acabar l'acte, mascletà patrocinada per la Falla Doctor Olóriz. 

12.00h - Missa solemne en honor de Sant Josep en la Seu de València, oficiada per l'arquebisbe de València, Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l'assistència de les FMV i les seues CH.

14.00h - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament de València. 

19.00h - Cavalcada del Foc pel carrer de Colom, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta de la Mar. 

22.00h - Cremà de les falles infantils. 

22.30h - Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial. 

23.00h - Cremà de la falla infantil de la plaça de l'Ajuntament de València. 

00.00h - Cremà de totes les falles de València. 

00.30h - Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

01.00h - Cremà de la falla de la plaça de l'Ajuntament de València.

Subscriu-te al nostre butlletí per rebre les últimes novetats al teu correu.
next